شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان - (1203)(New - 2022)

شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان | لیست قیمت روز و خرید مستقیم ، مناسب تر از نمایندگی شهرستان ها

شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان

بروزرسانی قیمت در

عبارات کلیدی: فروش ویژه شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان - لیست قیمت شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان - نمایندگی شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان - خرید شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان - ارزانترین: شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان - ارسال (شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان) به تهران، کرج، دماوند، اصفهان، شیراز یک روزه می باشد.

شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان | بروز رسانی چهارشنبه, 27 تیر 1403 ساعت 17:12:03.

 

? شومینه شیشه ای | شومینه دیواری | شومینه هیزمی آماده | شومینه سنگی


✔️✔️آلاماسی: فیلم معرفی و اموزش نصب انواع شومینه های دیواری (برقی، گازی) و شومینه زمینی ...✔️✔️

 

 

دانلود لیست قیمت | کلیک کنید 

 ? شومینه هیزمی

? شومینه هیزمی و طریقه کارکرد آن

شومینه هیزمی و طریقه کارکرد آن

 

دانلود لیست قیمت | کلیک کنید

شومینه هیزمی یا هیمه سوز فضایی داخل ساختمان ها برای گرم کردن ساختمان ها است که آتش در مجمر یا آتش دان آن قرار می گیرد. شومینه ها از لحاظ سوخت، ظاهر و نحوه قرار گیری در ساختمان چندین نمونه می باشند اعم از شومینه هیزمی ، برقی، گازی، اتانولی ، دیواری، کنجی، چرخنده، معلق، بدون قاب و شومینه دو طرفه در این مقاله قصد بررسی شومینه هیزمی را داریم با ما همراه باشید.


شومینه هیزمی قدیمی ترین نوع شومینه ها


شومینه هیزمی قدیمی ترین نوع شومینه ها می باشند و همانطور که از نامش پیداست از چوب برای سوخت استفاده می کنند. شومینه هیزمی با صدای آرامش بخش سوختن چوب و جلوه زیبای آن به لطافت و رمانتیک بودن فضای منزل می افزاید. این نوع معمولا در فضا های باز مورد استفاده قرار می گیرند و با توجه به مصرف چوب می توانند برای منابع طبیعی خطر آفرین باشند و معمولا در ویلا های با سبک روستیک (یا همان طبیعت گرایی روستایی که در دکوراسیون های داخلی بسیار محبوب می باشد) مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه تاریخچه ای از این نوع شومینه بیان و آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار می دهیم.

? تاریخچه شومینه هیزمی

روش ساخت شومینه هیزمی

شومینه واژه ای لاتین است که در فارسی به نوعی بخاری که در درون دیوار خانه جای می گیرد یا هیمه سوز معروف است در تعیین تاریخچه تردیدهای زیادی وجود دارد اما شاید بتوان آن را به انسان های اولیه نسبت داد که پس از کشف یکی از اولین و مهم ترین اکتشافات بشری یعنی آتش ، برای گرم کردن خود از آن استفاده می کردند. نمونه پیشرفته تر آن در قرن دوازدهم میلادی پس از کشف چدن توسط کشور سوئد ایجاد شد. در کشور ایران که معماری های بسیار زیبا و منحصر به فرد آن زبانزد عام و خاص در جهان است نیز در بافت های قدیمی روستا ها و شهر ها نمونه های فراوانی از شومینه های چوبی وجود دارد که در دل دیوار های خشت و گلی قرار گرفته اند و نما های بیرونی آن به صورت خارق العاده و بسیار زیبا گچ بری شده است.

? روش ساخت شومینه هیزمی

در این قسمت خلاصه ای از ساخت این نوع را مطرح می کنیم. اندازه چهار چوب شومینه بسته به درخواست و نیاز افراد و متناسب با فضای ساختمان ها متفاوت می باشد. پس از تعیین اندازه ها و نقشه کار با استفاده از مصالح و مواد مورد نیاز کار ساخت شومینه هیزمی آغاز می گردد. مصالح غالب برای ساخت این نوع آجر نسوز، سیمان و ماسه می باشد که پس ساخته شدن دیوار، کوره و آتش دان نمای بیرونی آن به طرق مختلف قابل تزئیین است تا فضایی دلنشین و زیبا به خانه شما بدهد .

? خرید شومینه هیزمی

? مشکل دود کردن شومینه هیزمی

مشکل دود کردن شومینه هیزمی

یکی از مشکلاتی که ممکن است در هنگام استفاده از شومینه هیزمی به وجود بیاید مشکل دود کردن آن ها می باشد. در ادامه برای رفع این مشکل راهکارهایی را پیشنهاد می کنیم :

بررسی لوله شومینه : اولین نکته برای رفع مشکل دود دادن شومینه هیزمی حائز اهمیت است بررسی اندازه لوله می باشد چرا که حداقل استاندارد لوله در نظر گرفته شده برای شومینه معمولی که میانگین کف آن به عرض شصت سانتی متر و طول هشتاد سانتی متر است بیست و پنج در سی و پنج می باشد همچنین فاصله دریچه فلزی از کف شومینه صد و سی سانتی متر می باشد. در صورتی که اندازه ها مطابق با این استاندارد نبود مسلما دود به داخل خانه شما نفوذ می کند. طبیعی است که اگر کف شومینه از ابعاد ذکر شده بیشتر بود لوله دود کش نیز می بایست ابعاد بیشتری داشته باشد. نکته مهم دیگر راجع به بررسی لوله این نوع این است که لوله این نوع بر خلاف شومینه های گازی باید عمود بر آتش باشد.

ساخته شدن مطابق اصول مهندسی : اگر این مدل طبق اصول مهندسی و بر اساس استاندارد های لازم ساخته نشده باشد به احتمال زیاد دود در فضای منزل نفوذ خواهد کرد .

? شومینه هیزمی

مخزن کوره شومینه : این مدل با توجه به این نکته که دود حاصل از سوختن چوب در آن جمع می شود معمولا باید مخزن کوره بزرگتری نسبت به گازی داشته باشد همچنین این مخزن کوره باید بصورت مخروط و قیف باشد به طوری که دود بدون هیچ مانعی به سمت لوله هدایت شود .

? نکاتی راجع به شومینه هیزمی

نصب شومینه هیزمی

در پایان این مقاله قصد داریم نکاتی مختلف راجع به این نوع بیان کنیم. تزئین دکوراسیون منزل با هیزم شومینه : اگر شومینه واقعی در منزل دارید، می توانید با هیزم دکوراسیون خانه تان را دیزاین کنید، از طرفی فضایی برای هیزم در منزل خواهید داشت که این هم خود نماد زیبایی است.

تهیه مخزن آب: یک پیشنهاد جالب برای کسانی که از این مدل استفاده میکنند این است که براي استفاده بهينه از انرژي گرمايي تولید شده توسط شومینه، مي توانيد روي شومينه مخزن آب قرار دهید و يا روي شومينه هواكشي نصب نمائيد تا از شومينه حداكثر استفاده را نموده باشيد.

 ? نصب شومینه هیزمی

یک نکته ی مهم این است که برخی مواقع به علت سوختن هیزم ها، جرقه های آتش به بیرون شومینه پرتاب می شود، لذا برای اطمینان از ایمنی بیشتر، پیشنهاد می کنیم از محافظ شیشه ای استفاده کنید. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم سوالات و ابهامات شما راجع به شومینه هیزمی و موارد مربوط به آن برطرف کرده باشیم. شما عزیزان می توانید برای خرید ، نصب شومینه هیزمی و یا انواع مختلف شومینه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

? شومینه چوبی ( شومینه هیزمی )

شومینه گازی

شومینه چوبی در طول تمام این سال ها خانه ها را گرم کرده و همیشه یکی از بهترین انتخاب ها بوده است. شومینه هایی با سوخت چوب همراه با گرمایی که دارند، فضای خاصی را هم ایجاد کرده و حس دنج بودن را به فرد منتقل می کنند. با وجودی که شومینه های با سوخت چوب قرن هاست ضامن آسایش و گرما بوده اند، اما اشکالاتی هم دارند.

هنگامی که شومینه، چوب را به عنوان سوخت می سوزاند، چوب هم مونوکسید کربن و دیگر سموم را به شکل دود منتشر می کند که از طریق دودکش از خانه خارج می شود. درنتیجه، در این فرآیند بیشتر گرما از بین می رود و همین موضوع باعث می شود تا شومینه هیزمی جز ناکارآمدترین شومینه ها باشد.

در کنار گرمایی که از طریق دودکش ها از بین می رود، شومینه هیزمی نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی دارد. برای مثال باید همیشه از این مسئله مطمئن شوید که مقدار زیادی چوب دارید تا خانه خود را گرم کنید که این هم به این معنی است که خودتان باید هیزم بشکنید و یا برای خرید هیزم به فروشگاه بروید. هنگامی که آتش سوزانده می شود، باید مدام به آن چوب اضافه کنید و همچنین باید مدام چشمتان به آتش باشد تا مطمئن باشید همه چیز تحت کنترل است و ناخواسته آتش سوزی رخ ندهد.

از آنجایی که شومینه چوبی نیاز به نگهداری و توجه زیادی دارد، بسیاری از خانواده ها از آنها رد می شوند و به جای آن شومینه گازی یا برقی را انتخاب می کنند.

? شومینه گازی

یکی از بهترین جایگزین های شومینه های چوب سوز، شومینه گازی است که در واقع یکی از انواع شومینه های مدرن هم هست. شومینه های گازی انواع مختلفی دارند و بسیار متنوع هستند. از طرف دیگر، این شومینه ها هم گرمای زیادی دارند و گرمای آن ها نسبت به شومینه های چوبی نیز بیشتر است و هم بسیار مقرون به صرفه هستند.

? انواع شومینه گازی

این نوع شومینه ها متنوع هستند مانند شومینه های ال سی دی و شومینه های دودکش دار که بیشتر برای محیط های بزرگ مناسبند. از طرف دیگر، بعضی از انواع شومینه گازی شعله های بلندتر و بعضی دیگر، شعله های کوتاه تری ایجاد می کنند که بعضی از افراد به خاطر ظاهری که شومینه گازی با شعله های بلندتر دارند، آن ها را ترجیح می دهند. جدا از این که کدام یک از این انواع شومینه را انتخاب می کنید، بهتر است هر سال قبل از روشن کردن آن، از افراد متخصص برای سرویس کردن آنها کمک بگیرید.

شومینه های گازی | انواع شومینه

 

دانلود لیست قیمت | کلیک کنید


? شومینه برقی

شومینه برقی

شومینه برقی یکی دیگر از انواع شومینه های شناخته شده است و داشتن این نوع شومینه ها مزایایی دارد. باید دقت کنید که بهتر است از شومینه های برقی به عنوان مکملی برای منابع گرمایی محیط استفاده شود چرا که گرمای آن ها به اندازه شومینه های گازی نیست.

از مزایای شومینه برقی می توان به این مورد اشاره کرد که آن ها نیاز به مراقبت کمتری دارند و دیگر لازم نیست بابت دود نگران باشید.

? شومینه های برقی
شومینه سنگی
? شومینه سنگی

شومینه های سنگی محبوبیت زیادی در بین اکثر افراد چه در گذشته چه در عصر حاضر دارند. این نوع شومینه ها معمولا مورد علاقه افرادی است که به زندگی روستایی و استفاده از مصالح طبیعی در دکوراسیون خانه علاقه مند هستند مناسب می باشد. امروزه از شومینه های سنگی در خانه های مدرن نیز استفاده می شود ولی معمولا جنبه تزیینی داشته و کمتر با هدف گرم کردن خانه به کار می روند. سوخت مورد استفاده در شومینه سنگی غالبا ذغال یا چوب است و شعله آن معمولا به صورت دستی و با کم و زیاد کردن آنها انجام می شود.

? شومینه سنگی
شومینه سنگی
? شومینه دیواری

شومینه های دیواری را می توان داخل یا روی دیوار نصب کرد. آنها برای منازل و آپارتمان های کوچک گزینه مناسبی هستند و دلیل آن هم این است که در کنار زیبایی فضا و دکوراسیون، نیاز گرمادهی را نیز برطرف می کنند. شومینه دیواری معمولا از جنس فولاد یا چدن و در شکل ها، سبک ها و اندازه های مختلفی ساخته می شود.

? شومینه دیواری
شومینه سنتی
? شومینه سنتی

شومینه سنتی معمولا دارای کوره ای از جنس فولاد بوده و با استفاده از آجر یا سنگ ساخته می شود و برای تهویه شومینه از یک دودکش استفاده می شود. شومینه سنتی یکی از گران قیمت ترین انتخاب هاست و برای نصب آنها باید فضایی را از قبل در نظر گرفت.

? شومینه سنتی

? شومینه مدرن

بر خلاف سایر شومینه ها مانند شومینه های سنتی که در ساخت آنها سنگ و آجر به کار می رود، شومینه های مدرن با استفاده از مواد و مصالح مدرنی مانند سنگ مرمر و شیشه ساخته می شوند. این روزها شومینه های مدرن از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار شده اند و دلیل آن هم تنوع بالا، طرح ها و اجرای ساده ای است که دارند. شومینه مدرن بیشتر با هدف زیبایی دکوراسیون فضا اجرا می شود و خیلی برای گرم کردن محیط به کار نمی روند.

شومینه های مدرن انواع مختلفی دارند از جمله: شومینه با محفظه شیشه ای، شومینه معلق، شومیه خارج از مرکز، شومینه کانونی، شومینه تقسیم کننده اتاق خواب، شومینه با پوشش فلزی و ... .


 


 دانلود لیست قیمت | کلیک کنید


? شومینه مدرن

خلاصه ای درباره انواع شومینه

اگر چه شومینه های چوب سوز هنوز هم که هنوز است با گذشت این سال ها، در بین مردم جایگاه دارند ولی روز به روز به محبوبیت شومینه های برقی و گازی و مخصوصا انواع گازی به خاطر کارایی ای که دارند، اضافه می شود.

 

ادامه مطلب...

سوالات متداول

در این بخش سوالاتی که به صورت روزانه پرسیده می شود پاسخ داده شده.

در مورد شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان | بروز رسانی چهارشنبه, 27 تیر 1403 چه می دانید؟

دوست عزیز به اطلاع می رساند کارخانه ما با بیش از 20 سال تجربه آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز است.


فروش ویژه و استثنایی محصولات تا پایان سال ۱۴۰۱

وارد وب سایت شوید و از آخرین پیشنهاد ویژه قیمت محصولات با خبر شوید.


ارسال سریع و آسان سفارشات به سراسر ایران

به اطلاع می رساند ارسال بار به طور روزانه و از طریق باربری حمل خرده بار برای شما ارسال می شود .


آدرس شما کجاست؟

شعبه ۱ کارخانه ما تبریز و شعبه ۲ تهران می باشد و ارسال فقط از طریق باربری می باشد.


پرداخت وجه، به چه صورت است ؟

دوست عزیز پس از ثبت سفارش شما فاکتور فروش صادر می شود و پس از واریز وجه، سفارش شما به واحد تولید اعلام بار می شود.


⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️⚜️
منابع
  1. " شومینه LCD، فروشگاه فروش شومینه اصفهان " .

 

 

 


( alamasi.ir ، شومینه برقی و گازی آلاماسی ) شومینه برقی , شومینه گازی , شومینه آلاماسی در تهران , کرج , اصفهان , شیراز , قزوین , گیلان , مازندرانscopsang.ir
No Internet Connection